Нова скандальна заява Ващиковського: Київ використовує Варшаву

332
Ващиковський знову відзначився скандальною заявою щодо України

Польща тривалий час безумовно підтримувала Україну, що дуже важливо для безпеки Варшави, однак останнім часом Польща визнала, що офіційний Київ використовує її і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну. Таку думку висловив очільник МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.

Про це пише Укрінформ.

«Донині ми стискали зуби, оскільки, з огляду на нашу військово-політичну доктрину і безпеку, збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на цю проблему і виходить з розрахунку, що ми безумовно підтримуватимемо безпеку і незалежність України, стоятимемо на її боці у конфлікті з Росією і не вимагатимемо розв’язання двосторонніх проблем – історичних чи освітніх», – заявив польський політик.

За його словами, Польща відкрито говорить, що «російська агресія не може бути відмовкою, аби не розв’язувати двосторонніх проблем».

Водночас, додає Ващиковський, «кісткою незгоди» у двосторонніх відносинах є історія, певною мірою освіта, а також повернення польській громаді в Україні церковного майна – костелів і парафіяльних будинків.

Крім того, очільник МЗС Польщі наголосив, що після візиту до Львова 4-5 листопада він хоче зустрітися з президентом країни Анджеєм Дудою, однак «не має для нього оптимістичних новин».

На його думку, рішення про те, чи їхати в Україну в середині грудня Дуда має ухвалити самостійно, «проте ситуація є досить складною».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв