Суд оголосив вирок у справі Савченко

232
Донецький міський суд Ростовської області Російської Федерації оголосив вирок у справі народного депутата України, льотчиці, члена ПАРЄ Надії Савченко.

Російський суд визнав Савченко винною у вбивстві двох журналістів із РФ і засудив її до 22 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Крім того, її визнали винною у нелегальному перетині кордону, за що нардеп отримала штраф у розмірі 30 тисяч рублів.
Міжнародна спільнота вже відреагувала на свавілля російського суду. Зокрема, прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік назвав це черговою трагедію в РФ, «де так званий «суд» засудив українського пілота і національного героя Надію Савченко до 22 років позбавлення волі за те, що абсолютно нормально всюди – захищати свою країну проти агресора». Дипломат закликав світові організації подбати, аби її було звільнено якомога швидше.
Лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич, яка раніше разом із 300 діячами культури, науки й бізнесу підписала звернення щодо захисту Савченко, назвала вирок російського суду божевіллям.
«Це вже не просто злочин влади, це якесь божевілля влади, яка перебуває в якомусь екстазі від своїх можливостей і від своєї безкарності. Адже всім очевидно, що це політичний процес, який не має під собою жодних підстав. Що судять не Надію Савченко, а судять Україну. Україні хочуть показати, світу хочуть показати, що, мовляв, ніхто нам не указ. Але все це нагадує якесь божевілля. Якусь агонію. Адже політика все ж, як би там не було, це розумні дії певною мірою. А це все навіть не розумно», – цитує Радіо Свобода Алексієвич.

Коментарi

Коментарiв