Пінчук отримав елітну нерухомість у Лондоні від Коломойського і Боголюбова

277
Пінчуку дісталася від інших олігархів елітна нерухомість у Лондоні

Віктор Пінчук отримав від Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова елітну нерухомість у Лондоні в рамках мирової угоди щодо судового процесу стосовно Криворізького залізорудного комбінату.

Про це ідеться у розслідуванні журналіста Дмитра Гнапа для «Слідства.Інфо», передає Громадське.

Як зазначено, 2013 року український бізнесмен Віктор Пінчук вимагав у Високому суді Лондона 2 мільярди доларів від Коломойського та Боголюбова.

Пінчук стверджував, що в середині 2000-х передав їм гроші для купівлі одного з найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди. Ідеться про Криворізький залізорудний комбінат. Він доводив, що не отримав від Коломойського та Боголюбова ні підприємства, ні грошей. Утрачений за всі ці роки прибуток Пінчук оцінив у 2 мільярди доларів.

За його версією, між олігархами існувала усна угода щодо умов приватизації – вони мали придбати КЗРК у його інтересах.

«У якості свідків угоди у позові фігурували кілька осіб, зокрема, інший український олігарх, Рінат Ахметов – якому пізніше продали частку комбінату.  Коломойський та Боголюбов заперечували версію Пінчука. Після приватизації КЗРК залишився у їхніх руках», – стверджують журналісти.

Три роки тому, після перемоги Євромайдану, у Верховній Раді України створили спеціальну комісію з перевірки результатів скандальної приватизації державних підприємств у 2000-х роках. Комісія «дійшла очевидних, однак сумних висновків: українські олігархи отримали великі державні видобувні компанії майже за безцінь».

«Одне з підприємств – Криворізькій залізнорудний комбінат, придбаний в держави структурами Коломойського за 40 мільйонів доларів, хоча реальна вартість складала понад 1 мільярд доларів», – зазначив нардеп, один із керівників спеціальної комісії, яка перевіряла приватизацію, Павло Різаненко.

За його словами, за результатами роботи парламентської комісії Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження.

ГПУ перевіряє, чи законно приватизовані підприємства, серед яких і КЗРК.

«Прокурорам могли б стати в нагоді важливі свідки – Михайло Чечетов й Валентина Семенюк. Чечетов 2004 року очолював спеціальну урядову структуру – Фонд державного майна України, яка продавала державні підприємства. Семенюк головувала в комісії парламенту з питань приватизації, що перевіряла результати роботи Фонду Державного майна», – ідеться у розслідуванні.

Однак у зв’язку з смертю Чечетова і Семенюка ГПУ не може отримати необхідної інформації.

Олігархам вдалося дійти мирової угоди завдяки передачі Пінчуку двох престижних лондонських комерційних будівель, які мають високу вартість. Про це свідчать документи, отримані журналістами Проекту репортажів на теми організованої злочинності й корупції (OCCRP) у межах міжнародного проекту «Paradise Papers».

Відповідно до них, на початку 2016 року юристи Віктора Пінчука з відомої лондонської фірми Hogan Lovells звернулися до адміністратора офшорних компаній фірми Appleby. У листі вони повідомили, що дві будівлі зареєстровані на дві офшорні компанії з Острова Мен і їх треба переоформити на нового власника. Для цього потрібно створити траст на Острові Джерсі, який і увійде у володіння компаніями з Мена, а відтак набуде власності на будівлі.

Перша будівля, якою Коломойський і його партнер, за даними розслідування, розрахувалися з Пінчуком – офісний центр на вулиці 27 Найтсбрідж в одній з центральних частин Лондона, престижному районі Белгрейвіа. Її власником у реєстрі офіційно значиться британська Bbay (Knightsbrige) Ltd, контроль над якою закінчується трастом з Острова Джерсі.

Її вартість на кінець 2015 року оцінювали в 75 мільйонів 650 тисяч фунтів. А річний дохід від здавання площ в оренду склав, згідно з отриманими документами, 4 мільйони фунтів. У майбутньому будівля, напевне, коштуватиме ще дорожче.

Друга будівля – це будинок «Grand Buildings» на Трафальгарській площі, за адресою 1-3 Strand Street London WC 2.

«Помпезна споруда, в якій колись розміщувався лондонський «Гранд Отель». У 1988-му її реконструювали й нині тут – офіси, дорогі ресторани й крамниці. Якщо поглянути на Google maps, центр Лондона знаходиться саме тут, на Трафальгарській площі, поруч з цією будівлею», – пояснили журналісти.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв