Польща «відривається» на Україні через свої проблеми в Євросоюзі – експерт

559
На думку експерта, заяви польських посадовців щодо України свідчать про їхні проблеми з ЄС

Польська влада, намагаючись диктувати Україні свої умови, компенсує свої проблеми з Європейським Союзом, де у Варшави є помітні складнощі з комунікацією. Польські посадовці взяли на озброєння «угорський метод», звинувачуючи Україну так, щоб їх почули виборці всередині власної країни. Таку думку висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи сплеск антиукраїнських заяв чиновників із Польщі.

На переконання експерта, причини заяв польських політиків – внутрішньополітичні. Правляча партія «Право і справедливість» веде боротьбу за посилення своїх позицій напередодні місцевих виборів, хоча в провладної партії і так рейтинг більше 40%.

По-друге, додає Магда, у Польщі наразі період зростання публічної активності. 11 листопада – день незалежності. А тема поховань для польського суспільства надзвичайно чутлива.

Також він констатував, що сплеск заяв у бік України розпочався в день усіх святих, коли всі громадяни їдуть на цвинтар і пригадують своїх близьких і рідних.

«Польська влада, намагаючись диктувати Україні свої умови, забуває, що майже мільйон наших заробітчан не просто працюють, а компенсують дефіцит робочої сили в цій країні. Варшава знайшла слабку ланку в Україні, і такими заявами компенсує свої проблеми всередині ЄС», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Водночас, наголошує аналітик, здоровий глузд повинен перемогти, оскільки альтернативи польсько-українському партнерству немає, і заяви польських політиків не йдуть на користь наших стосунків. Однак, стверджує Магда, прагнення нашої держави зміцнити власні позиції навіть стратегічні партнери не зустрічатимуть оплесками.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв