«БПП» і «Народний фронт» припинили переговори про об’єднання

280
У «БПП» і «НФ» не змогли знайти компромісу щодо об'єднання

Парламентські фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» вийшли з переговорів про об’єднання в єдину політичну силу. Кожна зі сторін запропонувала умови, на які учасники перемовин не готові були погодитися.

Про це з посиланнями на джерела в обох політсилах пише РБК-Україна.

Нагадаємо, інформація про те, що «БПП» і «НФ» розпочали переговори про об’єднання, з’явилась у червні 2017 року. Головною передумовою цього стало формування загального списку для походу на чергові парламентські вибори.

Щоправда, вже тоді виникли певні проблемні питання в кожної зі сторін. Так, у «БПП «були не надто задоволені низьким рейтингом «Народного фронту». «НФ» же наполягав на тому, що об’єднання має відбутися на пропорційній основі 50/50. Це також викликало обурення у пропрезидентських депутатів. У відповідь в «НФ» заявляли, що готові будуть піти на президентські вибори самостійно, що значно ускладнювало висунення Порошенка на другий термін, оскільки обидві політсили працюють в одному електоральному полі.

Окрім того, Порошенко теж не підтримував ідею об’єднання, і на зустрічі фракції це питання не піднімав.

Нині ж, відповідно до інформації з джерел як у «БПП», так і в «НФ», консультації на цю тему остаточно припинені. Це сталося на тлі очевидного похолодання відносин між правлячими партіями. Причиною цього стали напружені відносини між Порошенком та з одними з лідерів «НФ» Арсеном Аваковим.

Згідно з інформацією видання, перший звинуватив очільника МВС в тому, що той допустив «прорив» Міхеїла Саакашвілі через державний кордон, адже Нацгвардія та Держприкордонслужба саме в його підпорядкуванні. А після того дозволив протестувальникам розміститися під стінами парламенту, попри численну кількість правоохоронців.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв