МВС пропонує жорсткі правки до правил дорожнього руху

359
Аваков хоче внести жорсткі правки до правил дорожнього руху

Міністерство внутрішніх справ України запропонувало Верховній Раді на законодавчому рівні внести зміни до правил дорожнього руху.

Відповідні пропозиції від МВС у галузі безпеки дорожнього руху на засіданні Кабінету Міністрів України презентував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема, ідеться про фото- і відеофіксацію порушень ПДР, обмеження швидкості руху в населених пунктах з 60 до 50 км/год, збільшення штрафу за керування транспортним засобом без прав в 20 разів і встановлення дворічного терміну водійського посвідчення, отриманого вперше.

Також у МВС пропонують посилити відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані.

«Внести зміни до статті 286. Пропонуємо збільшити покарання. Також пропонуємо внести зміну в цю статтю Кодексу, яким окремо передбачена відповідальність водія за порушення правил дорожнього руху, вчиненого у нетверезому стані, і передбачається за це суворе покарання», – зазначити Аваков.

Пропонується ввести покарання строком до трьох років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років для нетверезих водіїв, які спричинили ДТП та заподіяли тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Для порівняння, нині санкція передбачає покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт строком до 6 місяців, або обмеженням волі строком до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

«За порушення ПДР особами, які керують транспортним засобами в нетверезому стані, які спричинили смерть людини або спричинили тяжке тілесне ушкодження, покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на термін від 5 до 10 років», – додав очільник МВС.

Поки згадана санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв