До 2050 року населення України знизиться на 5,5 мільйонів осіб – прогноз

254
Експерти забили на сполох через демографічний прогноз

Уже через 30 років населення України зменшиться одразу на 5,5 мільйона осіб. Таким є прогноз Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України.

Про це повідомляє dt.ua.

При цьому чисельність людей працездатного віку (20-59 років) скоротиться на аж на 6,6 мільйона людей. У той же час кількість людей у віці 60 років і старше збільшиться на 2,6 мільйона українців. Загалом, частка в населенні зросте до 33%.

Щодо співвідношення людей працездатного і пенсійного зменшиться з 2,6 (яке існує нині) до 2 на початку 2030-х і до 1,5 наприкінці прогнозованого періоду.

На переконання провідного наукового співробітника Інституту Лідії Ткаченко, щоб мінімізувати негативні наслідки демографічних змін, треба переосмислити цілі та інструменти політики у всіх сферах.

«Ухвалення на державному рівні Національного плану дій з питань старіння, навіть в декларативній формі, стало б підтвердженням розуміння складності цього питання і уваги до становища літніх людей, дало б можливість поставити завдання у якісно новому форматі, в тому числі із залученням громадського сприяння та донорських коштів», – стверджує фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв