ВВС: «Фабрика тролів» Кремля робить екстремістські відео для «ДНР» і «ЛНР»

383
Будівля, відома як центр так званої фабрики тролів у Санкт-Петербурзі

Російська «фабрика тролів» у Санкт-Петербурзі продукує екстремістські пропагандистські відео для ОРДЛО з метою дискредитувати тих, хто підтримує Україну і роздмухати конфлікт в регіоні. Про це повідомляє ВВС.

Група, що називається «Російський визвольний рух», почала опубліковувати відео несправжніх новин на YouTube з 23 серпня.

На відео показують групи екстремістів-бойовиків із закритими обличчями, спотвореними голосами, які позують зі зброєю.

Бойовики називають себе по-різному – часом проросійськими повстанцями в Україні, інколи – проукраїнськими повстанцями в Росії, і навіть бойовиками «Ісламської держави», хоча їх відео інколи можуть бути глибоко образливими для мусульман.

На одному з цих відео шестеро озброєних чоловіків, загорнутих у неонацистський прапор, видають себе за крайніх російських націоналістів, які виступають проти уряду Росії і допомагають боротись проти того, що вони характеризують як «кривавий путінський режим» на Сході України.

В іншому відео, цей рух бере на себе відповідальність за підпал в російському Ростові, стверджуючи, що це – «перша успішна спроба вчинити терористичний акт на російській землі». Цей підпал насправді відбувся, унаслідок чого одна особа загинула і 100 будинків було пошкоджено, однак свідчень того, що це був акт політичного тероризму – немає.

В інших відео бойовики пояснюють як захопити будинок і використовувати ручні гранати. Вони також кладуть голову кабана на Коран, надсилаючи «привіт» президенту Чечні Кадирову.

ВВС виявило подібності персонажів і місць зйомок відео з іншими записами, зокрема, які використовувались для вербування бойовиків так званої ДНР.

Відео «Російського визвольного руху» поширювали через сім несправжніх акаунтів російської соцмережі «ВКонтакте». Акаунти використовували імена та фотографії випадкових людей і були відкриті за декілька днів до поширення матеріалів. ВВС також виявило бота – створений комп’ютером акаунт, що поширював це відео.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв