Посли країн G7 в Україні закликають якнайшвидше оновити склад ЦВК

253
Посли країн G7 в Україні хочуть уже цього року оновлення складу ЦВК

Посли країн G7 в Україні закликали до оновлення складу Центральної виборчої комісії уже цього року. Ідеться про призначення членів ЦВК на 13 посад, термін перебування на яких вичерпано.

Відповідна заява оприлюднена на сайті посольства Італії в Києві, передає Громадське.

«Це дозволить створити політично збалансовану виборчу комісію з потужними довготривалими повноваженнями, працювати за підтримки осучасненого механізму організації виборчого процесу. Впевнені, що виборчі реформи, здійснювані з дотриманням відповідних міжнародних зобов’язань і стандартів, є ключовою запорукою повноцінної реалізації потенціалу України», – ідеться в заяві.

Посли країн G7 в Україні також вітають ухвалення парламентом у першому читанні проекту Виборчого кодексу.

Як підкреслюється, виборчу реформу необхідно провести цьогоріч, щоб забезпечити, щонайменше, рік для її впровадження перед виборами 2019 року.

«До другого читання ще залишається простір для прозорого, всеосяжного і консультативного процесу, який повинен забезпечити подальше зміцнення демократичного представництва, в тому числі – через дієві санкції за порушення норм виборчого законодавства та неналежне використання державних ресурсів, з метою розширення політичної участі і представництва вразливих спільнот і меншин, у тому числі жінок і внутрішньо переміщених осіб, а також для того, щоб прискорити реформу політичного фінансування», – зазначили у документі.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв