Скандал між антикорупційними органами може їх дискредитувати – політолог

210
За словами експерта, конфлікт між НАБУ і НАЗК може призвести до їх дискредитації

У конфлікті між Національним антикорупційним бюро і Національним агентством із запобігання корупції є політична складова. Однак головне, що скандал між двома антикорупційними органами може призвести до їхньої дискредитації. Про це розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Експерт нагадує: спроба НАЗК передати до суду протокол про адміністративне корупційне порушення, вчинене директором НАБУ Артемом Ситником, призвело до відкриття НАБУ справи щодо НАЗК. І потім ситуація почала розкручуватися та набула розголосу.

Втручання депутатів, за словами Леонова, свідчить про те, що справа набуває політичного характеру. Крім цього, є ще кілька нюансів, які підтверджують, що це саме політична історія.

«По-перше, співробітник НАЗК, яка звинуватила голову Агентства Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок е-декларацій, повідомила про порушення тільки зараз. А повинна була розказати про це одразу. А виходить, що її заява пролунала тільки тоді, коли між НАБУ і НАЗК розпочався публічний скандал», – підкреслив політолог у коментарі 24.

По-друге, додає фахівець, і навколо НАБУ, зокрема, Ситника, розгортається серйозний скандал.

«Це переростання конфлікту між НАБУ і НАЗК у політичну площину може дискредитувати обидва органи. Тому, якщо вимагати відсторонення керівництва НАЗК, то, мабуть, і НАБУ також, щоб повернути їм довіру», – стверджує експерт.

Водночас, переконаний він, робота Агентства Корчак розпочиналася із скандалу через систему е-декларування і в такому ж дусі вона і продовжилася. Плюс у самому керівництві НАЗК були постійні конфлікти, взаємні обвинувачення. Хоча, ідеться у підсумку, система е-декларування дозволяє виставляти депутатам рахунки через несплату податків.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв