Лариса Ніцой: Для Міносвіти важливі закони про мову – просто дрантя

650
Українська письменниця Лариса Ніцой

У Міністерства освіти в руках є і було повноцінне Законодавство на яке вони можуть покладатися, за яке повинні були б хапатися, чіплятися…

  1. Конституція України ст.10. «Держава ЗАБЕЗПЕЧУЄ функціонування української мови у всіх сферах публічного життя». МОН – це держава, яка забезпечує.
  2. У Міністерства освіти є Закон про вищу освіту, ухвалений ще 2014 року, в ст. 48 сказано: «Мовою викладання у вищих навчальних закладах є державна мова».
  3. У Міністерства освіти є Рішення Конституційного суду України: «Мовою навчання в дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних та вищих державних і комунальних навчальних закладах України є українська мова».
  4. Сьогодні до існуючих додався ще й свіжий – Закон про освіту. Ст. 7: «Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загально-середньої, професійної (професійно-технічної), фахової, передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах».

То хапайтеся!

Вони хапаються за інше. Їм досі закон Ківалова-Колесниченка указ. А всі перераховані закони – дрантя. Нагадую, Конституція і рішення Конституційного суду стоять вище будь-яких законів Ка-Ка. Але для них усіх в тому МОНі головний якраз останній. На нього посилався Юрій Кононенко, На нього посилається постійно Володимир Ковтунець, На нього посилалася Гриневич, на нього посилається Стріха – озвучує вчорашню й сьогоднішню політику МОН.

Скільки ще вам треба законів тицьнути в писок, щоб ви нарешті привели в порядок викладання державною мовою в школах і вишах? Скільки ще треба написати нових?

Закон Ка-ка вам робить усю погоду? Він для Вас вище Конституції і Рішення КСУ? То скільки разів МОН звернулося до ВРУ з клопотання негайно ухвалити новий закон про державну мову замість Ка-ка, бо працювати неможливо? Скільки?

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв