У парламенті не поспішають нести Порошенку кандидатури у ЦВК

239
У Раді не поспішають вносити нові кандидатури членів ЦВК на розгляд Порошенку

Парламентські фракції і групи не поспішають вносити нові кандидатури членів Центрального виборчого комітету на розгляд Президенту України Петру Порошенку.

Про це ідеться у заяві громадської організації ОПОРА.

Троє із 15 членів ЦВК досі працюють більше визначеного законом терміну.

Організація надіслала запити до фракцій і груп, щоб дізнатися, чи надсилали вони нові кандидатури до АП.

«Депутатська фракція «Самопоміч» іще 2015 року запропонувала кандидатуру Євгена Радченка. Як зазначили у фракції у відповідь на інформаційний запит, станом на листопад 2017 року ця кандидатура не відкликалась, а інші не подавались», – ідеться у повідомленні ГО.

Водночас депутатська група «Воля народу» повідомила, що станом на 8 листопада 2017 року подала до складу ЦВК кандидатуру Віталія Максим’яка.

Депутатська група «Партія «Відродження» заявила про підтримку кандидатки Алли Басалаєвої, поданої 2015 року.

Фракція партії «Опозиційний блок» у відповідь на запит «ОПОРИ» повідомила, що 18 травня 2016 року подала Президенту пропозицію щодо 6 кандидатур до складу ЦВК: Юрія Данилевського (член Центральної виборчої комісії), Григорія Москаленка (аспірант Національної академії державного управління при Президентові України), Михайла Охендовського (голова Центральної виборчої комісії), Сергія Румпу (член Ради Центрального депозитарію), Олександра Чупахіна (член Центральної виборчої комісії), Олександра Шелестова (член Центральної виборчої комісії).

Фракція ВО «Батьківщина» надала відповідь, що із 3 червня 2016 року по листопад 2017 року подала президенту дві кандидатури до складу Центральної виборчої комісії: Жанну Усенко-Чорну та Андрія Євстігнєєва.

Слід підкреслити, що останню кандидатуру ВО «Батьківщина» подала Президенту в листопаді цього року.

У той же час секретаріат фракції «БПП» із запитуваною інформацією порадив ознайомитись на офіційному порталі ВРУ.

«Щодо деталізованої інформації, слід звернути увагу, що частиною четвертою статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» визначено, що кандидатури осіб на посади членів Комісії попередньо обговорюються в депутатських фракціях та групах,а їх призначення проводиться за наявності висновків відповідного профільного комітету Верховної Ради», – зазначено у відповіді.

У документі також підкреслюється, що фракція не є розпорядником запитуваної інформації, «оскільки не наділена повноваженнями збирати або зберігати у задокументованому чи будь-якому іншому вигляді такого роду інформацію».

Водночас фракції «Народний фронт» і Радикальної партії Олега Ляшка відповіді на запит «ОПОРИ» не надали. Утім, нещодавно Антон Геращенко у коментарі журналістам зазначив, що фракція «Народний фронт» запропонувала чотири кандидатури до складу ЦВК півтора року тому.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв