Кремль знову зосередить свою увагу на Україні – російський журналіст

290
За словами Еггерта, Кремль знову зосередиться на Україні

Поява на авансцені Віктора Медведчука і перший контакт президента Росії Владіміра Путіна з ватажками терористів ОРДЛО є знаковими. Господар Кремля цю ситуацію може використати як у власних інтересах всередині самої РФ, так і для чергового тису на Україну.

Таку думку висловив відомий російський журналіст Костянтин Еггерт, передає DW.

«Несподіване на перший погляд рішення Путіна вперше вступити в прямий офіційний контакт з лідерами так званих ЛНР і ДНР Ігорем Плотницьким і Олександром Захарченком, насправді, може означати тільки одне – увага Кремля знову перемикається на Україну. Те, що для бесіди обрано виграшне для впливу на громадську думку питання обміну полоненими між українською стороною та проросійськими сепаратистами – теж не випадково. Як і те, що на сцені знову з’явилася фігура путінського кума Віктора Медведчука», – підкреслює він.

За його словами, пряма публічна розмова Путіна з Плотницьким і Захарченком – жорсткий сигнал і Києву, і Вашинґтону.

«Президент Росії в один момент підняв двох, скажімо м’яко, приватних осіб з неоднозначною репутацією до рівня очільників держав. Після введення рубля, російських підручників, паспортів і захоплення підприємств Ріната Ахметова це – ще один крок у напрямку можливого визнання «республік». Путін вважає загрозу визнання ОРДЛО ефективним методом тиску на Україну та Захід», – переконаний Еггерт.

Водночас він припускає, що це може стати козирем перед майбутніми навесні президентськими виборами, на яких потрібно нагадати російському виборцю, що Путін – завжди переможець і не боїться американців з європейцями.

«У самій Україні своєю чергою 2019 року пройдуть президентські та парламентські вибори. Кремль теж починає готуватися до них. Завдання – провести до Верховної Ради дружніх депутатів, які гальмували б реформи та заважали б зближенню країни з Заходом. Поява на політичній авансцені Віктора Меведчука в цьому сенсі є символічною. І хоча багато хто вважає, що у Медведчука немає жодних шансів в нинішній військовій обстановці зіграти значну роль в українській політиці, в Кремлі з якихось причин вважають інакше», – підсумував журналіст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв