На розмінування Донбасу знадобиться 10-15 років

287
На розмінування окупованих територій піде 10-15 років

На думку експертів, на розмінування територій в Луганській і Донецькій областях Україні знадобиться мінімум 10-15 років. До того ж, це вимагатиме величезних витрат.

Відповідно до інформації Міноборони, мінами та вибухонебезпечними предметами сьогодні усіяні близько 7 тисяч квадратних кілометрів підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей.

Про це у статті для DT.UA пишуть Алла Котляр та Олена Розвадовська. Автори відзначають, що не всі ці ділянки заміновані, однак вони потенційно небезпечні.

Очистити на сьогодні вдалося лише близько 25 га с/г угідь, 70 га акваторії, 1152 км автомобільних шляхів, а також 712 км залізниць. Із початку АТО групами розмінування ЗСУ виявлено, знешкоджено (знищено) понад 17 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Якщо собівартість міни коливається в межах від 3 до 30 доларів, то на її знешкодження потрібно витратити 300-1000 доларів. Наприклад, у Хорватії за програмою розмінування на 2009-2019 роки буде використано 550 млн євро, у тому числі коштів міжнародних донорів», – ідеться у статті.

За словами фахівців, для цього знадобиться не один мільярд доларів, і їй самостійно з цим не впоратися. Про готовність підтримати Україну вже заявили НАТО, ЄС, ОБСЄ, ООН, Женевський міжнародний центр гуманітарного розмінування, а також окремі країни.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв