МВС хоче встановити 4 тисячі камер відеофіксації

237

Міністерство внутрішніх справ України планує за півтора роки розмістити на автодорогах 4 тисячі камер для фотовідеофіксації.

Про це 20 листопада повідомляє прес-служба МВС.

Очільник відомства Арсен Аваков висловив сподівання, що у грудні Верховна Рада України проголосує за закон, який дозволить запровадити відеофіксаціюправопорушень на дорогах і це дасть можливість істотно знизити смертність на дорогах.

«4 тисячі камер, які будуть поставлені по всій країні за півтора року після прийняття закону у Верховній Раді, сподіваюся, у грудні, призведе до зниження спочатку на 30%, потім на 50% аварійності та смертності», – заявив урядовець.

Водночас директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко у коментарі Українській правді пояснив, що ця система буде впроваджуватися поступово: «Наш базовий параметр – 4000 камер. Але це не значить, що вони запрацюють всі одразу».

«Ми хочемо, щоб громадяни, учасники дорожнього руху психологічно звикали, що в перший квартал наступного року, може до півроку, система фотовідеофіксації почне працювати. Ідеться про тих, хто ще пам’ятає «листи щастя», які були 2007 року», – пояснив він.

За словами Шевченка, поки що не можна сказати, чи всі камери будуть нові, заново закуплені, чи будуть використовуватися ті, які вже є: «На певних ділянках частина (камер -ред.) вже є, і просто буде включатися, частина буде закупатися. Фінансова модель хто закупає, за які кошти – буде розроблятися потім після прийняття оцього спеціального закону».

На запитання про те, які кошти будуть задіюватися, Шевченко також зазначив, що про конкретні суми говорити поки зарано: «Нам параметри закону дозволяють це робити за всілякі гроші: бюджетні, приватні, приватно-бюджетні. Не виключено, що в різних регіонах буде задіяно різні форми».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв