Януковичу гарантують безпеку після повернення в Україну – міністр юстиції

735

У президента-втікача Віктора Януковича є можливість повернутися до України і самостійно представити свою позицію в суді. Водночас держава гарантуватиме йому безпеку.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко в інтерв’ю виданню Деловая столица.

За його словами, цей процес не має політичного підтексту, а суд у справі Віктора Януковича відбувається з дотриманнях усіх чинних норм законодавства.

«Щодо процесу над Януковичем, то він відбувається з чітким дотриманням стандартів українського процесуального законодавства, яке відповідає міжнародним стандартам. Він є відкритим, забезпечується можливість змагальності, допуск захисту і можливість прибуття підсудного-втікача. Саме з цієї причини відбувається заочна процедура розгляду справи», – підкреслює Петренко.

«Нині ми бачимо не політизований, а виключно юридичний публічний процес, в якому є сторона обвинувачення, що переховується на території іншої країни. При цьому, їй надається можливість (через захисників) відстоювати свою позицію», – зауважив політик.

На питання про те, чи має можливість Янукович захистити свою позицію в суді, він наголосив: «Як і в будь-якої людини, у Януковича є така можливість. Все залежить від доказової бази, наданої стороною захисту. Суд винесе рішення, виходячи з доказів, які надала прокуратура і аргументів, які представить захист».

Однак навіть якщо суд визнає Януковича винним, ситуація з його затриманням залишається невизначеною.

«Україна неодноразово зверталася до російської сторони про видачу Януковича українському правосуддю. Поки що відповідних позитивних рішень з боку РФ не було», – підсумував урядовець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв