Парламент дав згоду на звільнення Шокіна

313
289 парламентарів проголосували за відставку Генерального прокурора України Віктора Шокіна, на що вже відреагувало чимало політиків і експертів.

Раніше Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради пропозицію щодо відставки очільника Генеральної прокуратури. Тривалий час парламент не міг обговорити це питання, оскільки Шокін перебував у відпустці. 
Керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич, коментуючи звільнення глави ГПУ, зазначила, що тепер Порошенко може обговорити з американською владою надання Україні фінансової підтримки. Крім того, це дозволить покращити роботу парламентської коаліції.
Тим не менше, на думку Бабич, відставка Шокіна не означатиме, що Генеральна прокуратура активізує розслідування справ щодо злочинів проти Майдану. Вона також наголосила, що для зміни традиції призначення керівника Генеральної прокуратури необхідно ґрунтовно переглянути виборче законодавство  −  передає 24. 
Додамо, уранці 29 березня цього року Шокін звільнив із посади свого заступника і прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе. Раніше останній звинуватив екс-главу ГПУ у неправомірних діях щодо працівників Генеральної інспекції.

Коментарi

Коментарiв