Польські ЗМІ: Україна стала найбільш заклятим ворогом Польщі

1684
Польський публіцист охрестив Україну найбільш заклятим ворогом Польщі

Причиною конфлікту між Україною і Польщею стали різні погляди на історію, унаслідок чого один із важливих партнерів і союзників офіційної Варшави перетворився на найбільш заклятого ворога.

Про це пише польський публіцист Анджей Краєвський у статті для Dziennik Gazeta Prawna.

За його словами, Україна була ключовим партнером Польщі у реалізації ініціативи Міжмор’я або Триморья та мала стати союзником у боротьбі проти агресії Кремля, однак «стане ворогом, причому найбільш заклятим, оскільки є переконаною у своїй багатовіковій несправедливості та ненавидить польське почуття переваги».

Водночас він зазначає, що погані взаємини Вітольда Ващиковського з Україною лише посилилися.

«Зіткнення Варшави з Києвом відбувається не через суперечливі інтереси, або різні погляди на майбутнє регіону чи амбіції. Це насамперед результат історичного минулого, який раптом почав нагадувати про себе», – ідеться у статті.

«Якби зовнішня політика Польщі керувалася би будь-якою стратегічною думкою, загрозу помітили б заздалегідь і почали б уникати вибуху конфлікту. Але за нинішнього керівництва Міністерства закордонних справ вона відчайдушно прив’язується до принципу, згідно з яким кожен повинен показати, наскільки нам важко. У підсумку, коли в Україні через війну радикалізувалися настрої, у Польщі відбулося те ж саме, і вона стала заручником екстремістських течій. Сприяння взаємній ненависті є єдиним способом, за яким ці групи можуть збільшити свій вплив на реальність», – підсумував Краєвський.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв