Українці стали заручниками влади, яка хоче сподобатись виборцям – Кошель

270

Фундаментальні ключові зміни за чотири роки після Євромайдану – суспільство і частково влада розуміють необхідність незворотних змін у різних секторах. Однак проблема у тому, що влада часто працює всліпу і в режиму хаосу. Таку думку висловив очільник Комітету виборців України Олексій Кошель.

За словами фахівця,  незважаючи на повільність змін, більшість реформ часткові або половинчасті, при владі переважають люди з радянським мисленням. Однак громадяни розуміють, що іншого виходу, крім кардинальних реформ, немає.

«Нам потрібна була довга революція, щоб виробилося розуміння того, що Україна не може жити і не буде успішною за радянською моделлю – за російськими рамками. Ми не можемо жити в форматі російських міфів про дружбу і братерство», – підкреслює Кошель у коментарі 24.

Однак, додає він, влада не має стратегічного бачення, щоб вибудувати логічні кроки для реформування держави. Зокрема, стверджує експерт, парламент замість того, щоб ухвалити один-два ефективних закони, які б цілісно розглядали питання статусу соціального забезпечення військовослужбовців – учасників АТО, ухвалює півтора десятки на цю тему. Тобто працює розтягнуто, в форматі нікому не потрібного марафону і формування медіа-приводів, аби показати виборцям, як парламентарі піклуються про учасників АТО.

«Ми заручники формату, коли представники влади роблять дії, щоб сподобатися виборцям, створити медіа-приводи, яскраві картинки, замість того, щоб розробляти системні, часто нудні і не цікаві для медіа реформи. Має бути логіка проведення реформ. Зокрема, є базові фундаментальні реформи: конституційна, децентралізація, а далі йдуть похідні», – підсумував очільник КВУ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв