МЗС України хоче визнання перспективи членства в ЄС у документах саміту Східного партнерства

266

Під час саміту Східного партнерства у Брюсселі країни Європейського Союзу поставлять низку вимог до інших країн, які прагнуть інтегруватися до ЄС, серед яких і Україна. Однак і наша держава теж вимагає конкретики.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України із питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

«Саміт Східного партнерства (СхП), який відбудеться цього тижня, пов’язаний з особливими очікуваннями в Україні, зокрема через історію з непідписанням Угоди про асоціацію чотири роки тому. СхП загалом наповнилося очікуваннями. ЄС очікує від країн Східного партнерства, особливо тих, що уклали угоди про асоціацію, швидких внутрішніх реформ. Країни-партнери очікують, що в рамках СхП буде визнано перспективи швидкої інтеграції цих країн до ЄС», – підкреслила представниця МЗС.

За її словами, України під час саміту вимагатиме визнання перспективи членства в документах саміту СхП.

«Наша вимога перспективи членства в ЄС обґрунтована амбіціями українського суспільства і неймовірно сильним запитом на проєвропейські реформи. Багато кому в Європі не подобається думка, що українці буквально воюють за європейські цінності. Треба визнати, що не варто очікувати зміни настроїв відсторонених бюрократів, які формують позицію ЄС щодо України», – наголошує Зеркаль.

Вона додала, що досягнення консенсусу всередині ЄС щодо розширення, ідея якого має стійку традицію опору, особливо у нинішній його ситуації, вимагає багато часу і зусиль.

«Це не означає, що слід погоджуватися з суто бюрократичним підходом європейських інституцій. Навпаки, варто використовувати кожен шанс для доведення своїх намірів інтегруватися з ЄС і захисту власних інтересів», – підсумувала дипломат.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв