Реальне покарання за злочини проти Майдану відбуває одна особа

304

Керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що нині у злочинах проти Майдану суди визнали винними 48 осіб – передає УНІАН.

«Загалом у провадженнях, які розслідуються ГПУ повідомлено про підозру у вчиненні злочинів часів Революції гідності 225 особам, із яких – 34 високопосадовці, 137 – працівники органів внутрішніх справ, в тому числі 17 слідчих, 10 прокурорів, двоє судді та 42 цивільні особи – «тітушки», – повідомив представник Генпрокуратури.

Він також додав, що до суду скеровано 51 обвинувальний акт щодо 117 осіб. За результатами розгляду судами визнано винними судами 15 осіб, відносно 14 з них встановлено обвинувальні вироки.

«Загалом результати роботи правоохоронних органів України щодо розслідування цих подій такі: повідомлено про підозру 380 особам, з них 48 – високопосадовці, 203 правоохоронці, 25 слідчих, 16 прокурорів, 15 суддів. В цілому направлено до суду 154 обвинувальні акти щодо 238 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винними 48 осіб та щодо 41 з них ухвалено обвинувальні вироки», – підкреслив Горбатюк.

Водночас він уточнив, що станом на сьогодні реально відбуває покарання у вигляді позбавлення волі лише одна особа.

«Із 41 двоє отримали лише вирок у вигляді позбавлення волі. Це двоє «тітушок». В одного – це 4,5 років, в іншого – 2,5 роки. В другому випадку вирок був у жовтні, суд виніс рівно такий вирок, що з урахуванням «закону Савченко» «тітушка» вийшов з-під варти в день винесення вироку».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв