Чи вдасться дістати Януковича з Росії: прогноз експерта

265
Експерт підкреслює: відсутність реальних судових рішень щодо екс-чиновників часів Януковича – комплексна проблема

Відсутність судових рішень дивує не у справі щодо президента-втікача Віктора Януковича та інших чиновників, які переховуються в Росії, а щодо великих і малих «януковичів», які нині перебувають в Україні. Про це розповів очільник Комітету виборців України Олексій Кошель.

За словами глави КВУ, незрозуміло, для чого Генеральна прокуратура України влаштувала велику піар-кампанію навколо суду над Януковичем.

«Які б не були рішення українських судів, наскільки б інтенсивно не працювали правоохоронці, дістати Януковича з Росії сьогодні не вдасться. Це політичне рішення, яке залежить не від українського суду, а виключно від стратегії, яку обрав Кремль», – підкреслив Кошель у коментарі 24.

На його думку, питанням честі для української правоохоронної системи залишатимуться результативні справи проти соратників Януковича, які перебувають сьогодні при владі в кожному районі.

«Починаючи від справи «вишок Бойка» і закінчуючи справою Віктора Медведчука, потрібні результати. Свого часу ватажки бойовиків в ОРДЛО заявляли, що Медведчук представляє їхні інтереси у Тристоронній контактній групі у Мінську. Цієї заяви цілком достатньо, щоб відкрити кримінальне провадження», – переконаний фахівець.

Однак, додає він, відсутність реальних судових рішень щодо екс-чиновників часів Януковича – комплексна проблема.

Експерт стверджує: якщо ми бачимо неефективні кримінальні справи, то це не лише провина правоохоронних органів, СБУ чи прокуратури, оскільки не відбулося якісно повноцінної реформи цих органів. Це провина і законодавчого органу, який не може дати базу для роботи правоохоронців. Це провина нереформованої судової системи. Тому, підсумував очільник Комітету, не може бути одного винуватця.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв