ЗМІ оприлюднили імена головних претендентів на посаду Генпрокурора

220
У статті для Укрінформ журналісти Світлана Карабань і Сергій Якунов проаналізували головні кандидатури на посаду Генерального прокурора України.

Нагадаємо, 29 березня цього року Верховна Рада затвердила рішення про відставку очільника Генеральної прокуратури України Віктора Шокіна. Раніше претендентами на посаду глави ГПУ були екс-прокурори відомства Давид Сакварелідзе і Віталій Касько, проте вранці 29 березня вже колишній Генпрокурор звільнив першого за «грубе порушення правил прокурорської етики, втручання в непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора». Каська ж звинуватили у незаконному заволодінні майном. Таким чином, їх кандидатури не розглядатимуть. 
Замінити Шокіна може чинний заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук, який розслідував справу про вбивство Георгія Гонгадзе. Журналісти зазначають, що саме цей факт може стати знаковим щодо обрання Генпрокурора.
Претендує на посаду глави ГПУ Сергій Горбатюк, кандидатуру якого запропонували народні депутати від «БПП» Мустафа Найєм і Сергій Лещенко. Він уже навіть заявив про свою готовність очолити Генеральну прокуратуру.
Отримати посаду очільника ГПУ може й чинний глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, який раніше був начальником управління Генпрокуратури з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.
Нардепи від «БПП» підтвердили, що вже обговорювали можливість призначення на посаду Генерального прокурора лідера фракції Юрія Луценка, який не має юридичної освіти чи досвіду роботи у системі прокуратури. 
Претендентами на посаду глави відомства також є перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, кандидатуру якої запропонував «Народний фронт», і Юрій Севрук – перший заступник Генерального прокурора.

Коментарi

Коментарiв