Рада Європи вимагає від України пояснень щодо видворення Шавшишвілі

740
РЄ вимагає пояснити ситуацію з депортацією Тамаза Шавшишвілі

Рада Європи направила українській владі запит із вимогою пояснити ситуацію з депортацією грузинського журналіста Тамаза Шавшишвілі.

Про це повідомляє спеціальна платформа РЄ щодо захисту журналістів.

Цьому випадку Рада Європи надала найвищий, перший рівень небезпеки.

Запис щодо депортації Шавшишвілі на сайті РЄ повідомляє, що до помешкання журналіста в Києві увірвалися 15 озброєних людей з українських спецслужб, вдарили пістолетом по обличчю, зав’язали очі та силою депортували до Грузії.

Відповідно до інформації Ради, українські силовики заперечують застосування сили, а депортацію пояснюють тим, що діяльність журналіста завдавала шкоди інтересам національної безпеки України.

«Відповідно, українська влада має надати офіційні аргументи щодо обставин депортації та виправдання застосування сили до Тамаза Шавшишвілі», – пояснює у Facebook очільник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Нагадаємо,  15 листопада Саакашвілі опублікував документ Головного управління Державної міграційної служби в Києві, згідно з яким посвідку на тимчасове проживання журналіста грузинської телекомпанії Руставі-2 Тамаза Шавшишвілі в Україні скасували.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв