Трьох українських підлітків намагалися вивезти до Росії як донорів органів

344
Зловмисники намагалися вивезти людей до Росії на незаконну трансплантацію

Генеральна прокуратура України викрила злочинну групу, яка завербувала трьох підлітків як донорів органів. Дітей планували вивезти до Москви, де і мала відбутися операція.

Зловмисники пообіцяли трьом дітям віком від 14, 15 та 16 років 30 тисяч доларів за операцію. Про це повідомив прокурор Київської області Дмитро Чібісов. При цьому, за його словами, всі підлітки з благополучних сімей.

Організаторами злочинної схеми виявилися троє українців, «схильні до ведення асоціального способу життя, один із них, зокрема, перебуває під слідством за грабіж». Вони повинні були отримати близько 200 тисяч доларів за підбір донорів і вивезення їх для проведення операції в РФ – вилучення 5% печінки.

Окрім дітей, зловмисники намагалися вивезти до Росії на незаконну трансплантацію органів у 32-річну жінку.

У Києві поліція затримала групу вербувальників донорів людськи…

У Києві #поліція затримала групу вербувальників донорів людських органівДо її складу входили троє молодих людей віком від 19 до 21 року. Двоє з них є киянами, ще один – мешканець #Полтавщини. Упродовж серпня-листопада зловмисники вербували #дітей та дорослих для трансплантації внутрішніх органів, обіцяючи потенційним жертвам грошову винагороду. На початку серпня зловмисники завербували 15-річного хлопця та дівчину. Використовуючи безпорадний стан потенційних «донорів», правопорушники пообіцяли їм значні суми в обмін на згоду про пересадку органів, а саме – частини печінки. Оскільки в Україні #трансплантація органів між людьми без родинних зв’язків заборонена, зловмисники намагалися переправити завербованих ними людей через #кордон до Росії, у Москву, для проведення хірургічного втручання.Одну з жертв, 32-річну жінку, #оперативники поліції та працівники прокуратури сьогодні завадили вивезти до Москви, де в неї повинні були вилучити за гроші частину печінки. Їй зловмисники запропонували 250 тисяч доларів США, хоча насправді планували віддати не більше 10 відсотків цієї суми.Деталі http://bit.ly/2A0a71z #новини #вербувальники #донор #Київ Сергій Князєв Вячеслав Аброськин (Vyacheslav Abroskin) Konstantin Bushuev Артем КрищенкоIaroslav Trakalo Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Поліція Києва Головне управління Національної поліції в Київській області УНИАН УКРІНФОРМ РБК-Украина "Українська правда" Цензор.НЕТ espreso.tv 112.ua Телеканал "Прямий" Телекомпанія "Магнолія-ТВ" Телеканал Україна Телеканал ТНТ Свідок Телеканал ZIK Телеканал ICTV телеканал СТБ ТСН Телеканал "Київ" 5 канал Радіо Свобода

Опубліковано Національна поліція України 23 листопад 2017 р.

Водночас Дмитро Чібісов не уточнив, з ким із Росії працювали фігуранти злочину, від кого надходило замовлення на підбір нелегальних донорів. Прокурор підкреслив, що нині тривають слідчі дії.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв