Міністром фінансів України можуть призначити політика зі Словаччини

217
У ВРУ зареєстрували законопроект, що передбачає тимчасове призначення на посаду міністра фінансів України колишнього віце-прем’єра й міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша.

Згідно з документом, парламент може внести зміни до 4 законів. Зокрема LB.ua підкреслює, що до положень закону «Про Кабінет Міністрів України» можуть додати наступні поправки: 
«До 1 травня 2017 року на посаду міністра фінансів України може бути призначений іноземець із-поміж колишніх голів, членів урядів іноземних держав, який володіє державною мовою або розуміє її в обсязі, достатньому для виконання службових обов’язків. Повноваження міністра фінансів України припиняються в установленому Конституцією і цим Законом порядку, такого міністра також можуть звільнити з посади у зв’язку з неотриманням протягом одного року з дня призначення на посаду громадянства України. У разі отримання іноземцем, який призначений міністром фінансів України, протягом одного року з дня призначення на посаду громадянства України він продовжує здійснювати повноваження міністра до припинення його повноважень у встановленому Конституцією і чинним Законом порядку».
Крім того, парламент може змінити закони «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про державну таємницю» та «Про запобігання корупції» задля скасування необхідності проходження люстраційної перевірки кандидата на посаду міністра фінансів України.
Додамо, нещодавно чинний спікер парламенту Володимир Гройсман, якого вже незабаром можуть призначити Прем’єр-міністром України, заявив, що хотів би в уряді під своїм керівництвом співпрацювати з Міклошем.

Коментарi

Коментарiв