У Росії триває боротьба між трьома групами кураторів Донбасу – політолог

353
За словами політолога, у Кремлі іде боротба між групами кураторів Донбасу

Так звана ЛНР з самого початку була слабшою ланкою, ніж «ДНР». Ігор Плотницький на відміну від Олександра Захарченка не користувався авторитетом серед бойовиків. Таку думку висловив політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у статті для НВ.

За словами фахівця, «переворот» у Луганську свідчить про те, що в Росії триває боротьба між трьома групами кураторів Донбасу – політичним крилом на чолі з куратором ОРДЛО Владіславом Сурковим, ФСБ і військовими.

«Донецьк був більш керованим. А в Луганську завжди була помітна кадрова слабкість, яка проявилася і зараз, навіть у маріонетковому режимі», – підкреслює Фесенко.

Тому, стверджує він, чутки про те, що Плотницького хочуть посунути, цілком виправдвні. Окрім того, він опирався на підтримку Суркова, а за підтримкою Ігоря Корнета стоїть ФСБ. Відхід Плотницького – справа часу, однак поки в Росії не обрали компромісну фігуру, яка може посісти посаду ватажка терористів «ЛНР».

«Однак є одна обставина, що працює на Плотницького: його підпис стоїть під Мінськими домовленостями. Що стосується сценарію «збільшення» «ДНР» за рахунок «ЛНР» – такий варіант, думаю, обговорювався. Однак це вирішуватиме Москва», – переконаний політолог.

На його думку, у зв’язку з нестабільністю у Луганську Росія побоюється наступу українських військових, тому перекинули військових з Донецька та росіян, щоб тримати ситуацію під контролем.

«Я не думаю, що військове посилення означає підготовку до наступу Росії. Москві для початку потрібно розібратися з конфліктами в тилу. Тому навряд чи можна очікувати масштабних військових дій в зоні конфлікту», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв