Україна для Путіна є загрозою повалення його режиму, − політолог

242
В інтерв’ю Радіо Свобода один із провідних британських фахівців із РФ, директор Центру російських досліджень Товариства Ґенрі Джексона, політолог Ендрю Фоксолл прокоментував політику Кремля на міжнародному рівні.

«Для мене очевидно, що з моменту, коли Путін повернувся на президентську посаду 2012 року, жодне його економічне або політичне починання всередині країни не могло знайти легітимності і народного схвалення без успіхів на міжнародній арені. Російська зовнішня політика повністю зумовлена внутрішньою необхідністю і формується на її основі. Без анексії Криму, без вторгнення на східну Україну, без військового втручання в Сирії, без зимових Олімпійських ігор в Сочі 2014 року, без проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року Президент РФ не отримав би такого високого рейтингу», − висловив думку Фоксолл.
На його думку, з 2013 року економіка Російської Федерації поступово занепадає, навіть без урахування впливу запроваджених проти держави санкцій. Експерт зазначив, що політика Кремля нині серйозно розрахована на продовження пропаганди у ЗМІ задля визначення необхідних настроїв серед населення й зростання рівня підтримки Путіна. Навіть невдачі російської влади протягом останніх кількох років або ж узагалі замовчували, або ж подавалися з викривленням дійсності. Таким чином, за словами Фоксолла, зовнішня політика Путіна в першу чергу зумовлена слабкістю його команди всередині країни.
Крім того, політолог прокоментував побоювання Президента РФ щодо інтеграції України з Європейським Союзом, що є можливою причиною російської агресії щодо української сторони.
«Путін вважає, що якщо він втратить Україну, якщо вона остаточно позбудеться російського економічного і політичного впливу, це призведе до дестабілізації його власного режиму. У цій ситуації народ Росії може сприйняти успіх України як можливий для нього шлях до ліберальної демократії. Упевнений, що російський лідер  розглядає успіх української сторони як потенційну загрозу власному режиму і майбутнього Росії. Звичайно, це – одне з пояснень інтервенції Російської Федерації в Україну», − наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв