Свідома диверсія і стереотип малоросійства – акторка підтримала заборону «Сватів»

2828
Ірма Вітовська різко прокоментувала скандал щодо «Сватів»

Відома українська акторка Ірма Вітовська різко прокоментувала скандал, який розгорівся навколо заборони в’їзду до України російському акторові Федору Добронравову та можливості заборони серіалу «Свати», у якому він грає одну з головних ролей.

Нагадаємо, 22 листопада СБУ заборонила Добронравову в’їзд в Україну за незаконні поїздки на територію окупованого Криму. Пізніше з’явилась інформація, що Держкіно може заборонити популярний серіал «Свати», в якому Добронравов грає одну з головних ролей.

Володимир Зеленський, який є продюсером цього серіалу, став на його захист.

Водночас акторка Ірма Вітовська зробила свою заяву з приводу цього скандалу. Вона наголошує, що після боїв у Іловайську у серпні 2014 року вона більше жодного разу не знімалась у російськомовному ігровому форматі ТБ: «Я спостерігаю лиш одне й те саме – чи то свідома диверсія, чи то стереотипне мислення про україномовного українця, як недолугого і примітивного, жлобкуватого і маргінала».

За її словами, вона схильна думати, що російськомовний розважальний контент в українському телепросторі – це таки диверсія.

«Це свідоме продовження нав’язування стереотипу малоросійства, вторинності всього українського та активної пропаганди російськомовності. Особливо серед молоді», – підкреслила акторка.

Також вона зізналася, що особливо її обують факти, коли у серіалах свідомо соромляться всього українського: «Виробляти серіал і заклеювати українські номери на авто, уникати назв, українською в кадрі.. і стверджувати, що то український проект.. З чого це видно? Чим це відрізняється від артистів, що їздять на заробітки до Росії? Та сама мотивація».

З приводу телесеріалів на ТБ. Останні мої телевізійні роботи закінчились після Іловайська і я неприсутня з тих пір (Жод…

Опубліковано Ірмою Вітовською-Ванцою 24 листопад 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв