В ОБСЄ виправдовуються за спостерігача, який вітався з бойовиком

223
В ОБСЄ стверджують, що жест спостерігача , «було витлумачено неправильно»

В СММ ОБСЄ стверджують, що їхній російськомовний цивільний спостерігач «припустився необачності», коли віддавав військове вітання бойовику так званої ЛНР при передачі тіл загиблих бійців АТО.

Про це йдеться в коментарі місії, оприлюдненому 27 листопада у Facebook.

В організації запевняють, що відеоматеріали, де зображено спостерігача СMM, який 25 листопада сприяв передачі останків військовослужбовців Збройних сил України поблизу Щастя, «було витлумачено неправильно».

«Із відеоматеріалів видно, як спостерігач припустився необачності (з цього приводу ведеться внутрішня робота з метою недопущення її повторення). Шкода, що вся увага була прикута до цього механічного жесту», – ідеться у повідомленні.

«Це був мимовільний жест, притаманний для багатьох людей, які раніше служили в збройних силах; він у жодному разі не свідчить про схвалення або навіть прихильність до будь-якої позиції чи точки зору. Він, звичайно, не повинен відволікати увагу від тієї важливої роботи, яку виконують спостерігач і його колеги», – підкреслили в ОБСЄ.

Також там заявили, що чоловік, із яким вітається спостерігач СMM, «є членом організації, що займається ексгумацією, передачею тіл та обміном полоненими/затриманими».

Крім того, в ОБСЄ переконують, що спостерігач місії «співпрацює з цією особою та організацією з 2015 року задля того, щоб затримані учасники бойових дій могли повернутися додому або щоби скорботна родина могла хоча б частково примиритися зі втратою рідної людини».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв