Генсек Ради Європи захворів на кремлівську хворобу – дипломат

646
Український дипломат, колишній очільник Міністерства закордонних справ Володимир Огризко

Росія ніколи не належала до європейського простору цінностей і не належить до сих пір і для того, щоб це відбулося, в Росії мають пройти деімпералізація та дешовінізація.

Про це у статті для видання Новое время пише колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

За його словами, багато європейських політиків не розуміють цієї проблеми з Росією: «Коли ми чуємо про те, що «Європа втратить Росію», ці заяви, на мій погляд, є політичним невіглаством, нерозумінням тієї ситуації, яка існує в Росії. І це не тільки «хвороба» пана Яґланда – генсека Ради Європи. Це «хвороба» багатьох європейських політиків, навіть після 2014 року».

На думку дипломата, це відбувається, оскільки багато з тих, кого в Німеччині зараз називають «Путін-ферштейн», залежні від того, що відбувається у Кремлі.

«І дуже сумно, що, швидше за все, ми маємо щось на зразок тієї ситуації, яка була з головою ПАРЄ Педро Аґрамунтом, добре відомим політиком, який всіляко демонстрував свою лояльність до країни-агресора, але вже, правда, завершив активну фазу своєї політичної кар’єри. Не хотілося б, щоб це повторилося і з генсеком Ради Європи», – підкреслює Огризко.

Він додав, що спроби Яґланда не будуть успішними, бо рішення залежить не від однієї людини: «Упевнений, що там знайдеться немало тверезомислячих політиків, які розуміють, що це означає фактично прощення Росії порушення нею норм міжнародного права і прав людини, в першу чергу».

Крім того, він наголосив, що Україна повинна організовувати свою роботу, щоб ні у кого з тих, хто приймає рішення, – а це буде в січні 2018 року на осінній сесії парламентської асамблеї Ради Європи – навіть не виникало питання, чи можна робити кроки, які поховають саму структуру.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв