Експерти прокоментували зустріч Порошенка з Обамою й Байденом

272
Деякі експерти висловили думку, що зустріч Президента України Петра Порошенка та Президента США Барака Обами 1 квітня під час Саміту з ядерної безпеки не була повноцінною.

Зустріч Порошенка з Обамою під час Саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні 1 квітня цього року не була запланованою, проте, як повідомляє прес-служба Президента України, лідерам двох держав вдалося обговорити ситуацію на тимчасово окупованому Донбасі й на анексованому Кримському півострові й скоординувати спільні зусилля для досягнення повного виконання Російською Федерацією Мінських домовленостей. 
Крім того, Президент Сполучених Штатів Америки підтвердив готовність США надати Україні черговий транш кредитних гарантій загальною сумою близько 1 мільярда доларів, проте лише за умови завершення процесу створення нового уряду.
«У міжнародній практиці це називається «photo opportunity» (можливість сфотографуватися). Тобто, коли у рамках якоїсь міжнародної зустрічі, фотограф робить світлину двох визначених лідерів, а потім це тиражують як «зустріч відбулася», − висловив думку в ефірі Радіо Свобода колишній глава Міністерства закордонних справ України Борис Тарасюк.
Тим не менше, американська сторона підтвердила, що Обама й Порошенко обговорили значну низку питань під час цієї зустрічі.
Під час Саміту відбулася й запланована зустріч Президента України з віце-президентом США Джозефом Байденом, який заявив, що Штати вирішили додатково надати українській стороні понад 330 мільйонів доларів для запровадження реформ у галузі безпеки. Зокрема йдеться про Збройні Сили, Державну прикордонну службу й Національну гвардію. 
 
«Зустріч із Байденом відбувалася у формі робочого ланчу, що є також достатньо показовою формою, яка свідчить про те, що українському гостеві надавалося пріоритетне значення. Абсолютно зрозуміло, що господарі форуму – Обама й Байден – мали дуже багато гостей. Тим не менше, упродовж ланчу віце-президент приділив увагу саме українському Президенту», – підкреслив голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

Коментарi

Коментарiв