Екс-радник Трампа з безпеки зізнався, що брехав ФБР

473
Флінна підозрюють у порушенні ухваленого у США іще 1798 року Акту Лоґана

Колишній радник президента США Дональда Трампа із питань безпеки Майкл Флінн визнав себе винним у фальшивих свідченнях ФБР. Про це повідомляє ВВС.

Флінн був змушений піти у відставку в лютому 2017 року у зв’язку з тим, що він ввів в оману Білий дім щодо своєї зустрічі з російським послом.

Ця зустріч відбулася до того, як Трамп обійняв посаду президента.

Звинувачення висунув спеціальний прокурор Роберт Мюллер у рамках розслідування імовірного втручання Росії у вибори в США 2016 року.

1 грудня Флінн з’явився у суді. Він зізнався у тому, що навмисно зробив неправдиві, фіктивні та оманливі твердження. На питання судді про те, чи визнає він свою провину, відповів коротко: «Так, сер».

Майкл Флінн є найбільш високопосадовим представником адміністрації Трампа, якому висунули звинувачення в рамках розслідування Мюллера.

Флінн пішов у відставку після того, як з’ясувалося, що раніше під час свого затвердження в Конгресі він приховав інформацію про контакти з російським послом Сєргєєм Кісляком. Він вибачився за це перед Трампом.

Після розмови з Кисляком у Вашинґтоні Флінн відхрещувався від того, що темою розмови були американські санкції проти Москви.

Пізніше він повідомив Білому дому, що тема санкцій все ж могла обговорюватися.

У своїй заяві про відставку Флінн визнав, що перед інавгурацією Трампа через події, що швидко розвивалися, він «із необережності надав віце-президенту та іншим людям неповну інформацію про телефонні розмови з послом Росії»: «Я щиро вибачився перед президентом і віце-президентом, і вони прийняли мої вибачення».

Через розмови з Кисляком Флінна підозрюють у порушенні ухваленого у США іще 1798 року Акту Лоґана. Документ забороняє громадянам США, офіційно не наділених владними повноваженнями, вести перемовини з офіційними представниками іноземних держав, яка мають розбіжності зі Сполученими Штатами.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв