Співпраця Китаю, Росії та Ірану загрожує Америці новим Перл-Гарбором – Леман

377
Леман підкреслює: назріває необхідність швидкого розвитку і розгортання нових американських систем озброєнь

Розширення співпраці між Китаєм, Росією та Іраном, що характеризується посиленням військово-технічних зв’язків і технологічного обміну, загрожує Сполученим Штатам Америки новим Перл-Гарбором. Таким чином минуле повторюється в сучасному протистоянні між США і новим складом противників.

Про це в інтерв’ю Asia Times заявив колишній міністр ВМС США Джон Леман.

За його словами, тристоронню угоду між КНР, РФ та Іраном можна порівняти з Пактом між Німеччиною, Італією та Японією напередодні Другої світової війни.

«Якщо ви прочитаєте, як еволюціонував Троїстий союз перед Першою світовою війною або союз країн Осі перед Другою світовою, то зрозумієте, що зараз відбувається те ж саме. Головну роль тут відіграють Росія, Китай та Іран», – підкреслив експерт.

Він також додав, що на цьому тлі головною небезпекою для обороноздатності США є надто повільна процедура закупівлі нових систем озброєнь: «Виснажливий багаторічний процес закупівлі за участю Пентагону, оборонних підрядників і Конгресу робить американські літаки, кораблі та інші оборонні системи застарілими до моменту їхньої експлуатації».

Тому, стверджує він, назріває необхідність швидкого розвитку і розгортання нових американських систем озброєнь. Для цього США може знадобитися більше 22 років, натомість Росія і Китай, за словами Лемана, можуть зробити це приблизно за 6-7 років. До того ж для спрощення процесу закупівлі потрібне нове законодавство Конгресу.

«Усі ці проблеми можна усунути. Нам просто потрібне ефективне керівництво і бажання зробити це», – підсумував Леман.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв