США і Росія вели переговори про скасування санкцій після перемоги Трампа – ІноЗМІ

378
США могли скасувати санкції проти Росії після перемоги Трампа

США і Росія вели переговори про скасування санкцій проти Кремля після перемоги на президентських виборах Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters із посиланням на неопубліковані документи.

Планувалося, що у разі перемоги Трампа тодішній радник адміністрації з нацбезпеки Майкл Флінн повинен підтримати проект будівництва АЕС на Близькому Сході.

Reuters із посиланням на електронне листування, яке опинилося в розпорядженні агентства, стверджує, що у рамках співпраці двох країн на Близькому Сході передбачалася участь у проекті російської компанії ВАТ ОМЗ ( «Об’єднані машинобудівні заводи»), яка перебуває під санкціями. Вона повинна була постачати ядерне обладнання, на виробництві якого спеціалізується.

Із листа Алекса Копсона, який керує агентством ACU Strategic Partners (спеціалізується на консультаціях у галузі атомної енергетики), який він написав своїм бізнес-партнерам 16 листопада 2016 року, Reuters дізналося, що США планували допомогти українській компанії «Турбоатом» отримати контракт на 45 мільйонів доларів на виробництво турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.

Планувалось, що в обмін на це Україна повинна була пом’якшити свою позицію щодо скасування антиросійських санкцій. Копсон від коментарів агентству відмовився.

Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії заявляв про плани полегшити санкції для Росії в обмін на співпрацю у боротьбі з тероризмом. Однак після перемоги на виборах він підписав закон про оголошення нових санкцій проти Росії.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв