Саакашвілі став жертвою Порошенка – політолог про затримання політика

356
Силовики затримали Саакашвілі

Затримання Міхеїла Саакашвілі – спланована акція. Усі українські президенти, за виключенням Леоніда Кравчука, мали свою політичну жертву. Для Кучми і Януковича це була Юлія Тимошенко. Для Порошенка – Саакашвілі. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За словами політолога, ця ситуація може додати Саакашвілі політичних балів і кристалізувати його групу підтримки, однак не поверне йому рейтинги дворічної давнини.

«Це паралельна політична гра, яка стосується винятково політичного класу. Це не конфлікт широких суспільних мас, а Порошенка із Саакашвілі. Це може бути особиста образа Порошенка за те, що він спочатку дав громадянство Саакашвілі, а той йому відповів таким ляпасом», – підкреслює Давидюк у коментарі 24.

Він також додав, що ситуація проясниться, коли Саакашвілі висунуть звинувачення, потім має бути суд. Хоча є інформація, що Грузія не хоче бачити в себе Саакашвілі.

«Українській владі потрібно думати, куди ж депортувати Саакашвілі. Посадити його у в’язницю не вигідно Порошенку. Оскільки це буде постійне нагадування режимності його політики», – стверджує експерт.

На його переконання, операція спланована з моменту прориву Саакашвілі через українсько-польський кордон. Зокрема, попередньо було зачищено майже все оточення Саакашвілі. Хоча, зауважив фахівець, якби в країні відбувалася шалена боротьба з корупцією, то затримання Саакашвілі сприймали б більш спокійно.

«Якби кожного дня виносили судові вироки корупціонерам, а громадяни б знали, що є чесний суд, який у всьому розбереться, то на ситуацію з екс-президентом Грузії звернули б менше уваги. Картинка з обшуками і затриманням Саакашвілі підсилює відсутність чесних судів, боротьби з корупцією і вплив силових органів у державі. Це погіршить міжнародний імідж Порошенка», – підсумував Давидюк.

Нагадаємо, вранці 5 грудня Генеральна прокуратура спільно із Службою безпеки України прийшли з обшуком до Міхеїла Саакашвілі. Адвокат політика повідомив, що його затримали на даху і вивели з будівлі. Біля будинку екс-очільника Одеської ОДА в Києві перебувають його прихильники та більше сотні поліцейських. Активісти зводять барикади, почалися сутички з поліцією.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв