Ісландці вийшли на мітинг проти свого Прем’єра

208
Тисячі громадян Ісландії вийшли на мітинг, вимагаючи відставки чинного Прем’єр-міністра Сігмундура Ґюннлейґссона у зв’язку з його причетністю до таємних офшорних компаній.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ оприлюднили скандальні результати журналістського розслідування, ґрунтовані на документації панамської юридичної компанії, що торгує офшорними фірмами. У матеріалах фігурує й ім’я ісландського Прем’єр-міністра і його дружини. Виявилося, що Ґюннлейґссон є одним із власників компанії Wintris, створеної 2007 року, зареєстрованої на Британських Віргінських островах.
Bloomberg інформує, що близько ввечері 4 квітня близько 4 тисяч ісландців зібралися на мітинг біля будівлі парламенту, навколо якої полісменам довелося створити барикади для охорони політиків.
«Я тут, щоби показати владі мою неповагу. Неприпустимо, щоб люди, які керують країною і ухвалюють закони, не могли слідувати правилам, які вони створюють самі і хочуть, щоби громадськість їх дотримувалася», − оголосив один із учасників мітингу Аслаг Маріносдоттір.
Крім того, понад 20 тисяч громадян Ісландії підписали петицію про відставку Ґюннлейґссона, тому незабаром парламентська опозиція повинна буде внести вотум недовіри Прем’єр-міністру.

Коментарi

Коментарiв