Євросоюз оприлюднив «чорний список» країн з офшорами

364
Країни, які опинилися у списку, можуть втратити доступ до фондів Євросоюзу

Міністри фінансів Європейського Союзу оприлюднили «чорний список» країн, які не звітують ЄС щодо податків. У списку 17 країн, в юрисдикції більшості з яких є офшорні зони. Про це повідомляє ВВС.

До списку увійшли: Американське Самоа, Бахрейн, Барбадос, Гренада, Гуам, Макао, Маршаллові острови, Монголія, Намібія, Об’єднані Арабські Емірати, Палау, Панама, Сент-Люсія, Самоа, Тринідад і Тобаго, Туніс і Південна Корея.

«Ми на рівні ЄС ухвалили список країн, уряди яких роблять недостатньо для боротьби з ухилянням від податків», – підкреслив міністр фінансів Франції Брюно ле Мера.

За його словами, країни, які опинилися у списку, можуть втратити доступ до фондів Євросоюзу. Проти них оголосять і інші заходи, а які саме, в ЄС вирішать протягом декількох тижнів.

Крім того, буде опубліковано «сірий список» із 47 країн, податкові правила яких не відповідають стандартам ЄС,  однак незабаром їх переглянуть.

Слід підкреслити, що останні кілька років міжнародні групи, що займаються журналістськими розслідуваннями, оприлюднювали дані про офшорні зони. Їхніми фінансовими послугами користуються політики, відомі особи і бізнесмени з більшості країн світу.

На початку листопада були оприлюднені такі звані Paradise Papers, у яких зафіксована фінансова діяльність найбагатших людей і корпорацій.

Інформацію про офшори надали німецькій газеті Suddeutsche Zeitung, яка поділилася ними з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Відповідно до документів, один із ключових представників адміністрації президента США Дональда Трампа має ділові зв’язки з людьми з оточення президента Росії Владіміра Путіна, які перебувають під американськими санкціями.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв