Депутата Європарламенту від Угорщини звинуватили у шпигунстві для Росії

255
Якщо його вину доведуть, Ковачу загрожуватиме від двох до восьми років ув'язнення

В Угорщині одного з членів Європейського парламенту звинуватили в шпигунстві на користь Росії. Про це повідомляє ВВС.

57-річний Бела Ковач із партії «Йоббік» заперечує звинувачення.

Розслідування почалося іще 2015 року після того, як Європарламент скасував імунітет пана Ковача.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, лідер правої партії «Фідес», має теплі стосунки з президентом Росії Владіміром Путіним.

Речник партії «Фідес» заявив, що звинувачення є «серйозною справою європейського рівня проти політиків «Йоббіка». Водночас у цій політсилі стверджують, що вітають справу після «трьох із половиною років затягування за допомогою державної машини «Фідес».

Після переобрання Віктора Орбана 2014 року популярність партії «Йоббік» зросла. Опитування свідчать, що вона на другому місці після партії влади «Фідес».

Бела Ковач назвав звинувачення «навмисне відкладеним у часі», щоби зачепити «Йоббік» перед виборами, які планують провести у квітні 2018 року. Водночас політик заявив, що залишить партію, щоби не зашкодити їй перед виборами: «Я дуже радий, що ми нарешті досягли цієї мети, і я можу очистити своє ім’я в суді і покласти край цій сазі».

За словами прокурорів, у звинуваченнях проти Ковача йдеться про шпигунство проти інституцій ЄС, використання підробленої документації та ухиляння від сплати податків.

Якщо його вину доведуть, Ковачу загрожуватиме від двох до восьми років ув’язнення.

Крім того, в окремому провадженні «Йоббік» звинувачують в отриманні понад 1 млн євро забороненої фінансової допомоги на політичну рекламу 2017 року.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв