У Польщі ухвалили судову реформу, ущент розкритиковану ЄС

254
У Польщі нарвалися на серйозну критику ЄС

Сейм Польщі (нижня палата парламенту) ухвалив закон про Верховний суд авторства президента Анджея Дуди.

Про це повідомляє Польське радіо.

Сейм прийняв у третьому читанні усі поправки правлячої партії Право і Справедливість і відхилив, з одним винятком, поправки з боку опозиції.

Закон передбачає можливість розгляду Верховним судом надзвичайних скарг на судові вироки, які набули чинності протягом останніх 20 років.  Крім того, буде створено Дисциплінарну палату, яка займатиметься дисциплінарними процедурами щодо суддів і представників інших юридичних професій.

Також документом передбачено зниження обов’язкового пенсійного віку для суддів Верховного суду до 65 років від 70 років, що змусить значну частину їх піти з посад.

Сейм також ухвалив закон про Державну раду судочинства. Він передбачає вибір парламентом 15 суддів до ради судочинства. Обидва закони ще має ухвалити верхня палата парламенту, після чого їх передадуть на підпис президенту.

Ці законопроекти розкритикували в Європейському Союзі, оскільки вони де-факто дають парламенту контроль над вибором суддів.

У ЄС переконані, що судова реформа в такому вигляді підірве верховенство права в країні. Євросоюз уже заявив, що надання політикам право призначати суддів буде загрожувати неупередженості судів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв