Скандал із офшорами вплине на Україну, але не на РФ, − експерт

195
Професор з міжнародних відносин університету імені Джорджа Вашингтона Роберт Орттунґ спрогнозував наслідки офшорного скандалу для України та РФ.

В інтерв’ю Голосу Америки Орттунґ висловив думку, що населення Російської Федерації усвідомлює рівень корумпованості їхньої держави, проте на РФ скандал із таємними офшорними компаніями, так звана «панамська справа», не вплине так, як на Україну.
«Проблема полягає у тому, що обговорення цього у медіа неможливе. Відсутність відкритого національного діалогу про корупцію унеможливлює для Росії знайти рішення. В Україні ж ситуація зовсім інша. У цій державі завдяки ЗМІ й активному громадському суспільству більший тиск на владу», − наголосив експерт. 
«Уряд США повинен збільшити тиск, щоб обмежити вплив офшорних зон. Ухилення від сплати податків лишається серйозною проблемою для американської влади, і було б доцільно вирішити її якомога краще», − вважає професор.
Президент України Петро Порошенко 4 квітня вкотре відхрестився від звинувачень у причетності до таємних офшорів і доручив контролювати цю справу консалтинговим і юридичним компаніям.

Коментарi

Коментарiв