Дмитро Тимчук: Боротьба з НАБУ стане самоприниженням України

315
Народний депутат України, очільник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук

Із боку Заходу щодо ситуації в Україні ми останнім часом чуємо багато критики – із найрізноманітніших напрямів. Ця критика часом дратує наших чиновників і викликає негативну реакцію.

Але, перш ніж паплюжити наших західних партнерів, давайте врахуємо кілька факторів.

  1. Щодо корупції.

Це явище, зрозуміло, існувало в Україні з самого початку її Незалежності. Розквіт, за моїми прикидками, – кінець 90-х – початок 2000-х. Просто до Майдану про це в нашій країні особливо не говорили, вважаючи корупцію нормою. Більш того, існувала якась соціальна конвенція – держава особливо не лізла у справи громадян і тихенько збирала з них «мзду» (крім законодавчих поборів, тобто будь-яких податків), коли ці громадяни потребували якихось послуг цієї самої держави. Громадяни, зі свого боку, займалися своїми справами, у випадку з бізнесом будь-якого калібру – далеко не завжди законними, і намагалися не відсвічувати без особливої ​​потреби у стосунках з держструктурами. Великий бізнес «делегував» у ці самі держструктури своїх представників, і спав спокійно. Всі мали свій маленький профіт, всі були якщо не щасливі, то задоволені.

Ситуація змінилася після Майдану. Ми стали говорити про корупцію, і це – одна з головних перемог Майдану. Зараз ми маємо результат – Україна в різних міжнародних рейтингах малюється як чи не як найбільш корумпована країна Європи.

АЛЕ!

Ці рейтинги складаються в першу чергу на основі тієї інформації, яку даємо ми самі – у власному інформпросторі.

Хтось може обурюватися, але насправді це перемога. І колосальна, може бути, навіть визначальна в становленні України. Сьогодні чиновник будь-якого рангу не може спокійно брати вчорашні побори, які вважалися «нормальними» для всіх сторін, і при цьому не рефлексувати. Так, ми самі даємо всі приводи для якоїсь обструкції з боку Заходу, але насправді це не приниження України. Це її очищення.

За сферою нацбезпеки і оборони, якими я займаюся як нардеп, відслуживши в ЗСУ 20 років: рівень корупції у військовій сфері скоротився в рази, вже повірте на слово.

До слова, другий етап цього очищення сподобається далеко не всім. Він буде полягати в тому, щоб від боротьби з корупцією у вищій ланці переходити до неприйняття корупції як такої в суспільстві – а інакше немає сенсу боротися з цим драконом. Двадцятку сантехніку, сотку лікаря, дві сотні в школі улюбленого дитяти, ще кілька сотень місцевому чиновнику за рішення особистого, нехай і дрібного, питання – за виконання їх функцій за визначенням. Ой, це буде дорого серцю далеко не кожного пересічного українця, у нас же корупція тільки серед депутатів і міністрів, причому тут «вирішення питань» рядовим дяді Васі?

Загалом, це бурління в масах тільки попереду. Сьогодні – тільки всім імпонує ловля високих функціонерів. Але процес розпочато, і це головне.

Ми повинні пройти цей шлях.

  1. Щодо подвійних стандартів з боку Заходу.

Думаю, якщо б будь-яка державна структура в США або ЄС скористалася сьогоднішніми методами нашого НАБУ, керівників цієї держструктури завтра ми побачили б у відставці, але без пенсії (як би в США і ЄС не захищали сьогодні НАБУ). У менш культурному суспільстві – жертвами побиття камінням або, прости Господи, хімічної кастрації. Тут я повністю згоден з нашим генпрокурором Ю. Луценком: не можна боротися з порушеннями закону протизаконними методами. Це – не боротьба з корупцією, це шлях в нікуди.

АЛЕ!

НАБУ, САП, НАЗК створив в Україні не Захід. Їх створив Український Парламент. І якщо ми боремося за право називатися, вибачте за тавтологію, правовою державою, ми повинні поважати це рішення власного парламенту. Боротьба з порушеннями в роботі НАБУ і оцінка діяльності цієї структури гостро необхідні, але це ні в якому разі не повинно стати боротьбою з самим НАБУ. Інакше це не буде «гідною відповіддю подвійним стандартам Заходу», це буде самоприниженням України та її відступом далеко назад.

Давайте поважати самі себе.

Джерело: Дмитро Тимчук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв