Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо українського закону про освіту

283
Венеціанська комісія радить внести зміни до перехідних положень закону про освіту

11 грудня Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо мовних положень українського закону «Про освіту», у якому міститься низка рекомендацій для України.

У комісії вважають, що для виконання сьомої статті закону в її нинішньому вигляді Україна має повною мірою використовувати гнучкість при ухваленні імплементаційного законодавства, продовжувати забезпечувати достатню частку освіти мовами меншин у початковій та середній школі, на додаток до вивчення державної мови, та покращити якість викладання останньої. Про це пише ТСН.

Крім того, Україні радять внести зміни до перехідних положень закону про освіту, забезпечивши довший перехідний період впровадження закону, звільнити приватні школи від нових мовних вимог, а також розпочати діалог із нацменшинами щодо мовного питання в освіті та забезпечити, щоб закон не загрожував збереженню культурної спадщини меншин і «безперервності вивчення мов меншин у традиційних школах».

У свою чергу Міністерств закордонних справ України подякувало Венеціанській комісії за надання оперативних висновків щодо освітнього закону.

«Ухвалення рішення Венеціанської комісії дозволяє перевести питання подальшої імплементації освітньої реформи в Україні виключно в експертне русло. У зв’язку з цим закликаємо утриматися від подальшого вільного тлумачення згаданих рекомендацій, припинити політизацію питання нового освітнього закону, його використання для спекуляцій і конфронтації», – заявили в українському МЗС.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв