Україна оголосила умови для продовження Мінських перемовин

160
Речник представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що 6 квітня дипломати завершили свою роботу й оголосили висновки.

«Українська сторона очікує, що представники окремих районів Донецької і Луганської областей продовжать роботу зі звільнення незаконно утримуваних осіб. Як і домовлялися раніше, в першу чергу йдеться про людей, які потребують медичної допомоги, а також тих, хто перебуває в полоні більш року. Для нас Україна знову поставила питання про повернення на Батьківщину Надії Савченко», − написала у своєму Facebook Оліфер.
Дипломат також підкреслила, що лише після виконання Мінських домовленостей можна говорити про повноцінну роботу з гуманітарних, економічних і політичних питань, у той час як без припинення вогню неможливо нормально проводити роботи з розмінування. 
Вона нагадала, що організація Червоний Хрест досі не отримала доступу до заручників бойовиків на непідконтрольних українській владі територіях. Крім того, за словами Оліфер, проведення виборів на Донбасі можливе лише після повноцінного припинення вогню й відповідно до українського законодавства.
«Українська сторона також порушила питання про зрив відкриття автомобільного коридору Лисичанськ-Золоте-Первомайськ-Стаханов представниками окремих районів Луганської області. 31 березня 2016 року о 10:30 був відкритий контрольний пункт в’їзду-виїзду в Золотому. Саме представники «ЛНР» регулярно порушували питання відкриття цього КПВВ. Проте, незважаючи на попередні домовленості, досягнуті як у рамках підгруп з гуманітарних і економічних питань, так і на засіданні Тристоронньої контактної групи, представники окремих районів Луганської області з невідомих причин заблокували пропуск людей, автотранспорту і гуманітарних вантажів. Подібний підхід до вирішення соціально-економічних питань загострює гуманітарну ситуацію в регіоні. Своєї згоди на відкриття цього автомобільного коридору представники окремих районів Луганської області не дали і сьогодні», − додала речниця Кучми.

Коментарi

Коментарiв