Колишній російський бізнесмен активно відвідує Банкову і МВС – розслідування

393
Павло Фукс забрехався, пояснюючи, чому ходив в АП

Іще донедавна російський бізнесмен, а нині український підприємець Павло Фукс відвідує Адміністрацію Президента та Міністерство внутрішніх справ, а також ходить до ресторану в урядовому кварталі одночасно з народним депутатом Олександром Грановським.

Докази зафіксували журналісти програми «Схеми» у розслідуванні Павло Фукс. Новий український олігарх?.

5 грудня пізно ввечері автівки Фукса знімальна група помітила біля бокового заїзду до АП. Чоловік, схожий на цього бізнесмена, вийшов через боковий заїзд за півгодини.

«Схеми» звернулися безпосередньо до Павла Фукса для роз’яснення, що він робив тієї ночі на Банковій. Однак спочатку він стверджував, що не був там, пізніше заявив, що не пам’ятає, а потім взагалі припустив, що міг бути за кордоном

«Ви впевнені? Може, мене не було в цей час в Україні. Може, це не я був, а брат мій? Мене, по-моєму, у цей час не було. Я просто думаю, що Ви мене з кимось просто переплутали», – виправдовувався підприємець.

Пізніше журналісти звернулись до нього повторно, однак Фукс так і не пригадав, чи відвідував АП у ніч із 5 на 6 грудня: «Я там не був. Мене не було, здається, в цей час… Я хотів би подивитися в закордонному паспорті, але там штамп не стоїть. Можу запитати, може, хтось на машині їздив».

Редакція надіслала запит до Адміністрації Президента з проханням повідомити, з ким та з якою метою на Банковій зустрічався Фукс. Однак цієї інформації в офісі Порошенка не розкрили, пояснивши це тим, що «відомості про відвідувачів Адміністрації Президента України містять персональні дані, які внесені до інформації з обмеженим доступом».

Перед візитом на Банкову журналісти помітили Фукса неподалік у ресторані, де на той момент також перебували народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Грановський і юрист Віктор Барсук, який співпрацює з ним. Пізніше – ввечері 6 грудня – одночасно з Грановським бізнесмен приїжджав і до МВС, що також зафіксувала знімальна група.

У коментарі «Схемам» Фукс повідомив, що Грановського хоч і знає, але ні в ресторані, ні в МВС з ним не обговорював жодних питань. Уточнювати, з ким саме зустрічався у міністерстві, відмовився: «А яка різниця? З Грановським точно я не зустрічався там. Я з особистого питання був. Це не пов’язано. Я ж з Харкова. Там просто люди працюють теж із Харкова. І я там з одним товаришем зустрічався».

Нардеп Олександр Грановський підтвердив, що знає Фукса багато років, але запевнив, що не має з ним бізнес-стосунків: «Павло Фукс і я є доволі активними членами єврейської громади України. Багато корисного робимо разом. На Інститутській із Фуксом також нічого не обговорював. Ніколи з Павлом Фуксом я не був на території МВС… Я вже не пам’ятаю точно предмет моїх зустрічей, але за будь-яких обставин у мене безліч підстав там бувати у контексті моєї професійної діяльності».

У департаменті комунікації МВС відмовили надати відповідь на запит щодо відвідин міністерства 6 грудня Фуксом, посилаючись на закон.

Водночас щодо візиту Грановського в МВС відповіли, що народний депутат по статусу має право безперешкодно відвідувати органи державної влади.

Окрім того, «Схеми» зафіксували, що бізнесмен має також зв’язки і з депутатом та співголовою депутатської групи «Партія «Відродження» Віталієм Хомутинніком: разом з ним і головою правління приватної газовидобувної компанії «Укрнафтобуріння» Михайлом Бакуненком він прилетів на одному літаку 22 листопада.

Микола Бакуненко

«Зручно просто було», – пояснив це Фукс у коментарі журналістам.

Довідка. Павло Фукс народився у Харкові, тривалий час прожив у Росії і саме там заробив капітал. На сайті московської будівельної корпорації MOS CITY GROUP він і досі зазначений як очільник ради директорів, а згідно з відкритими даними російського єдиного державного реєстру юросіб, він є одним із засновників компанії. Найвідоміший проект цієї корпорації – хмарочоси «Москва-сіті». На тому ж сайті вказано, що Фукс має подяку від президента Росії за внесок у становлення російської економіки.

Сам бізнесмен переконує, що нещодавно відмовився від російського громадянства і з цього року начебто вже не платить податки у Росії. 2015 року, за його словами, він отримав новий український паспорт.

Павло Фукс потрапив за підсумками 2016 року у рейтинг найбагатших українців за версією журналу «Фокус»: його статки оцінили у 270 мільйонів доларів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв