Сенат Польщі ухвалив скандальні закони про судову реформу

300
Польщі загрожує скандал із ЄС через нові судові закони

Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив без поправок два скандальні закони про зміни в судовій системі країни – про Верховний суд і Національну раду судочинства.

Про це повідомляє TVN24.

За закон про Національну раду судочинства проголосували 60 сенаторів, 26 – проти, один утримався. Водночас за закон про Верховний суд проголосували 58 сенаторів, 26 були проти, а троє сенаторів утрималися.

Під час голосування у сесійні залі лунали крики «Ганьба!» від опозиції.

«Це фатальний, неконституційний акт», – заявив перед голосуванням один із опозиційних депутатів Богдан Борусевич, підкресливши, що спікер не повинен ставити його на голосування.

За його словами, закон дозволяє правлячій партії контролювати суди. Він також зазначив, що сенатори проголосували на кілька хвилин раніше.

Раніше цього тижня законопроекти затвердив Сейм Польщі (нижня палата), тепер їх повинен підписати президент Анджей Дуда, який і був автором цих документів.

У понеділок депутати також затвердили законопроект, який змінює нагляд за магістратами (суддями) і змінює визначення діяльності прокурора, щоб виключити слово «незалежне».

Слід також нагадати, що наступного тижня Європейська комісія розпочне процедуру проти Польщі, яка може призвести до позбавлення права голосу країни у Європейському Союзі. Процедуру Єврокомісія запустить відповідно до 7 статті договору ЄС, згідно з якою усі країни-члени Європейського Союзу повинні поважати загальні цінності євроспільноти, враховуючи верховенство права.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв