600 тисяч українців досі очікують на виготовлення біометричних паспортів

349
В Україні загалом виготовлено близько 4 мільйона біометричних паспортів

На поліграфічному комбінаті «Україна» у черзі на друк перебуває близько 600 тисяч заявок на біометричні паспорти. Водночас максимальна потужність підприємства – близько 300 тисяч одиниць у місяць.

Про це розповів прес-секретар державного підприємства «Документ» Володимир Поліщук у коментарі Інтерфакс-Україна.

«Питання технічного виготовлення біометричних паспортів – воно лежить на поліграфкомбінаті «Україна». У січні вони поставлять обладнання, якийсь час буде потрібно на його наладку. Але борг там накопичився. За моїми відомостями, в черзі на друк було понад 600 тисяч заявок», – зазначає Поліщук.

Відповідно, особи, які подають документи на біометричний закордонний паспорт, змушені чекати більше, ніж зазвичай. Термінове виготовлення паспорта, яке колись займало 7 днів, тепер триває один місяць, а звичайне виготовлення замість 20 днів – 2-3 місяці.

У ДП «Документ» переконують, що така ситуація по всій Україні, в тому числі і в Міграційній службі, і ЦНАПах.

Відповідно до інформації поліграфкомбінату «Україна», з липня він вийшов на потужності передачі понад 300 тисяч біометричних закордонних паспортів в місяць, проте максимум, який йому вдалося досягти – це 322,7 тисячі у жовтні цього року. У серпні, вересні та листопаді було передано приблизно по 315 тисяч, за 14 днів грудня – 142,9 тисячі паспортів.

Загалом 2017 року замовники отримали від поліграфкомбінату 3,053 мільйона одиниць біометричних закордонних паспортів.

МВС нещодавно розмістили статистику, що в Україні загалом виготовлено близько 4 мільйона біометричних паспортів, а скористалися ними менше 10% осіб.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв