Україна заявила про необхідність радикальної реформи Радбезу ООН

230
Україна пропонує серйозно реформувати ООН

Щоб не допустити паралізації роботи Ради безпеки ООО через недобросовісну позицію окремих постійних членів, її потрібно радикально реформувати.

Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, повідомляє Укрінформ.

За його словами, Радбез не є настільки ефективним, як сподівалося міжнародне співтовариство та багато людей по всьому світу.

На думку дипломата, без радикальної реформи та повної перебудови Ради Безпеки в нинішньому її вигляді очікувати можна лише затяжних дискусій, а не реальних рішень.

Також посадовець підкреслює, що для зміни ситуації потрібно небагато: «Лише відповідальне ставлення постійних членів до виконання своїх обов’язків на користь миру, втім поки цього і не вистачає в роботі Ради».

Крім того, українець назвав конкретні недоліки, які обмежують ефективність роботи РБ ООН: «По-перше, право вето постійних членів Ради означає, що рішення по суті можливе лише тоді, коли інтереси п’яти не просто співпадають, але принаймні не перетинаються. В інших випадках Рада залишається паралізованою».

По-друге, додає Кислиця, виконання ухвалення резолюцій завжди обмежувалося рівнем готовності країн зробити це, що відбувалося дуже часто в історії ООН.

«Цей вибірковий підхід до виконання не сприяє здатності Ради досягати прориву в різних ситуаціях на місцях», – переконаний заступник міністра.

По-третє, на думку представника України, Радбез ООН буде ефективним тоді, коли всі держави-члени поважатимуть Статут ООН, норми та принципи міжнародного права.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв