Референдум щодо України в Нідерландах можуть визнати незаконним

226
Нідерландський адвокат Ґерард Спонґ заявив, що уряд повинен ініціювати відкриття кримінального провадження у зв’язку з референдумом щодо Угоди про асоціацію України з ЄС.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Згідно з попередньою інформацією, понад 60% виборів проголосували проти. Офіційні результати оприлюднять 12 квітня, вони будуть лише консультативними, проте можуть вплинути на долю ратифікації Угоди.
Спонґ зазначив, що активісти «Комітету громадян ЄС» збирали підписи для проведення референдуму під хибним приводом, оскільки у них ішлося не про асоціацію з Україною, а протистояння з Європейським Союзом. За словами адвоката, навіть самі організатори зізналися, що їх турбує не українське питання, а відносини Нідерландів із ЄС.
«Організатори самі в інтерв’ю NRC це визнали. А це злочин, бо згідно зі статтею 98 закону про консультативний референдум заборонено збирати підписи під хибним приводом», − підкреслив у коментарі  De Telegraaf нідерландський адвокат.

Коментарi

Коментарiв