ООН затвердила дворічний бюджет на 5,4 млрд дол.

282
Генасамблея ООН затвердила бюджет на 2018-2019 роки

24 грудня Генеральна Асамблея ООН затвердила бюджет всесвітньої організації на 2018-2019 роки у розмірі 5,39 млрд доларів СШ – на 166 млн доларів менше, ніж у попередній дворічний період.

Як пише Depo.ua, відповідна резолюція була ухвалена консенсусом на останньому пленарному засіданні року.

Проект бюджету був підготовлений п’ятим комітетом Генасамблеї, яка продовжувала переговори до пізнього вечора 23 грудня.

Найбільш затятим прихильником скорочення бюджету були США, які вимагали урізати витрати ООН на 250 млн доларів США. Американська сторона, за інформацією агентства France-Presse, пропонувала скоротити місії ООН у Палестині, Лівії та Афганістані, заощадити на деяких програмах розвитку всесвітньої організації і наймання нових співробітників, а також зарплатах персоналу. Представники ООН у відповідь на пропозицію Сполучених Штатів висловили готовність урізати фінансування на меншу суму, яка і передбачена новим дворічним бюджетом.

До затвердженого бюджету не входять витрати на операції з підтримання миру. На поточний фінансовий рік – до 30 червня 2018 року – на ці цілі виділено 7,3 млрд доларів, що на 570 млн доларів США менше, ніж роком раніше. Крім того, окремо від бюджету – за рахунок добровільних внесків – щорічно формується план надання гуманітарної допомоги. 2018 року на задоволення потреб 91 млн осіб, що опинилися в біді, ООН попросила країни і приватних донорів виділити 22,5 млрд доларів США.

Узгодження регулярного бюджету дозволило Генасамблеї ухвалити низку інших рішень, які передбачають фінансове навантаження на секретаріат ООН. Серед них – резолюції щодо проведення переговорів за договором про охорону морського біорізноманіття та конференції для прийняття глобального договору про безпечну, впорядковану і легальну міграцію.

Подякувавши країнам за виконану роботу, очільник 72-сесії Генасамблеї Мирослав Лайчак закликав делегації бути готовими до продовження дискусій у прийдешньому році.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв